Oto Galericiler İçin Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları Yapıldı

DSC 8111

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası (NİTSO) ve TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik Belgelendirme A.Ş. tarafından yürütülen mesleki yeterlilik belgesi sınavları yapılmaya devam ediyor.
Daha önce NiTSO tarafından ahşap kalıpçılık ve betonerme demirciliği, Sıvacı, duvarcı, seramik karo kaplamacısı, ısı yalıtımcısı,  inşaat işçiliği, makine bakım ve onarımcısı ve asansör bakım ve onarımcısı alanında açılan mesleki yeterlilik belgesi sınavlarının ardından motorlu kara taşıtları alım ve satım sorumlusu sınavında da 73 kişi belgesini almak için ter döktü.
Niğde Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB MEYBEM A.Ş. tarafından düzenlenen motorlu kara taşıtları alım ve satım sorumlusu mesleki yeterlilik belgesi yazılı sınavları NİTSO eğitim salonunda uygulama sınavı ise Niğde Galericiler Sitesinde oluşturulan sınav alanlarında yapıldı.

DSC 8120

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu’ da sınav alanını ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde gördü. Şevket Katırcıoğlu, yazılı sınav ve uygulamalı sınav gözetimcileri ile ayrı ayrı görüşerek sınavın durumu hakkında bilgi aldı. Her meslek erbabının mesleğini belgelendirmesi gerektiğini belirten Katırcıoğlu, bu sınavların ilimizde NİTSO ve TOBB MEYBEM tarafından düzenlenmesine devam edileceğini söyledi.
Katırcıoğlu, Ticaret Bakanlığı ikinci el motorlu kara taşıtları alım satım işini yürüten kişilerin yetki belgesi almasını zorunlu hale getirdi. Yetki belgesi alabilmenin ilk şartıda kişinin mesleki yeterlilik belgesi sahibi olması zorunluluğudur. dedi