2016 YILI TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU ARAŞTIRMASI

İstanbul Sanayi Odası tarafından Odamıza iletilen yazıda;

1968 yılından bu yana her yıl kamuoyuna sunulan "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasının sanayimize ve ekonomimize ilişkin önemli bir referans niteliği taşığı ifade edilmektedir.

2016 yılı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması'na katılabilme alt sınırının üretimden satışlarda 70 milyon TL olarak tespit edildiği ve büyüklük sıralamasında temel kriter olarak alınan net üretimden satış verilerinin kurumlar vergisi beyannamesi le tutarlı olması gerektiği belirtilmektedir.
Üretimden satışları 70 milyon TL'yi aşan ve 2016 yılı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması'nda yer almak isteyen kuruluşların;
www.iso500.org.tr adresinde yer alan Anket Kullanıcı Girişi uygulamasını kullanarak anket bilgilerini doldurmaları ve mali mühür uygulaması ile Kurumlar vergisi beyannamesini;
4 Mayıs 2017 tarihine kadar sisteme yüklemeleri gerektiği bildirilmektedir. Bu tarihe kadar Anket Kullanıcı Girişi uygulamasını kullanarak e-beyannamelerini yüklemeyen firmaların değerlendirmeye alınmayacağı ifade edilmektedir.
 
Üyelerimizin bilgilerine sunarız.
ahiler nosb kosgeb logotobb gumruk ekonomi  isbirligi dmologo
rekabet kurumu resmiGazete tse ihracatcilar mersis istatistik  kgf kobikat