KIR KABUĞUNU BİR FİKİR DE SEN BUL-4 GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASI BAŞLIYOR

 nitso web sitesi
Kır Kabuğunu
Bir Fikir de Sen Bul-4” Girişimcilik Yarışması Başlıyor!
Niğde Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde ve bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulları’nın desteği ile Ödüllü İş Fikri Proje Yarışması düzenlenecek.
‘En iyi iş fikrini ben bulurum’ diyenler sizin için bir fırsat doğuyor. Niğde Ticaret ve Sanayi Odası (NiTSO) ile bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulları’nın öncülüğünde dördüncü kez iş fikri proje yarışması düzenleniyor.
“Kır Kabuğunu, Bir Fikir de Sen Bul-4 ” adlı iş fikri proje yarışması ile Niğde ilinde girişimcilik potansiyeli ve değerlerini ortaya çıkaracak en ekonomik, en işlevsel ve yenilikçi iş fikirleri aranıyor. 
 
Konu ile ilgili açıklama yapan Niğde Ticaret ve Sanayi Odası (NiTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu; “Niğde Ticaret ve Sanayi Odası olarak 2011, 2013 ve 2015 yıllarında gerçekleştirdiğimiz ve yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasını sağlayan “Kır Kabuğunu Bir Fikir de Sen Bul” ödüllü iş fikri proje yarışmasının dördüncüsünü başlatıyoruz. 
“Kır Kabuğunu Bir Fikir de Sen Bul-4” yarışması hem 18 yaş üzeri gerçek kişiler için hem de lise ve dengi düzeyde öğrenim gören öğrenciler için olmak üzere iki kategoride düzenlenecektir. 
18 yaş ve üzeri gerçek kişileri kapsayan birinci kategoride; birinciye 8.000 TL, ikinciye 5.000 TL, üçüncüye 3.000 TL para ödülü verilecektir. Para ödülünün yanı sıra ilk üçte yer alan yarışmacılara iş fikirlerini hayata geçirmeleri koşuluyla NiTSO’nun yayınlarında ücretsiz reklam yayınlama ve gelecekte açılması planlanan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ kursuna ön elemesiz katılma hakkı verilecektir.
Genç ve yaratıcı beyinlerin kariyer planlamalarını yaptıkları dönemde proje kültürü kazanmalarını ve girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkarmayı hedeflediğimiz ikinci kategoride, ödül olarak birinciye cumhuriyet altını, ikinciye yarım altın, üçüncüye çeyrek altın verilecektir” dedi.
 
Başvuruların 6 Kasım 2017 Pazartesi günü başlayacağını ve 15 Ocak 2018 Pazartesi günü saat 17.00’de sona ereceğini belirten NiTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu; “Ödüllü iş fikri proje yarışmasına katılmak isteyenlerin yapmaları gereken, en iyi iş fikrini bulmak ve başvuru formunu doldurmak” diye konuştu.
 

COSME PROGRAMI ÇAĞRISI

KOSGEB AB ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı'ndan alınan COSME Programı Çağrısı ekte yer almaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

Ekler:
Bu dosyayı indir (cosme.pdf)cosme.pdf

TARTI ALETLERİ MUAYENE SERVİSİ BELGESİ HK. DUYURU

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nden Odamıza alınan yazıda;

04/09/2013 tarihli ve 28755 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Tartı Aletleri Muayene Yönetmeliği'nin tanımlar ve kısaltmalar başlıklı 4. maddesinde; "İdari eğitim; servis sorumlusu ve teknik personele Bakanlık tarafından verilecek eğitim", "Servis sorumlusu: Yetkili muayene servisinin bu yönetmelik kapsamındaki faaliyetlerinden Bakanlığa karşı sorumlu olacak şekilde imza yetkisine ve idari eğitim belgesine sahip gerçek kişi" şeklinde tanımlanmaktadır.

Bu kapsamda Bakanlık tarafından Mayıs ve Ekim dönemlerinde olmak üzere yılda 2 kez İdari Eğitim düzenlenmesi planlanmakta olup eğitime katılım için başvurular İl Müdürlükleri aracılığıyla alınacaktır.

Tartı Aletleri Muayene Servisi Belgesi almak isteyen kişi veya şirketlerin bu eğitimi alma zorunluluğu bulunmaktadır. Belge almak isteyenlerin eğitimle ilgili başvuruların Niğde Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'ne 03.05.2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

ahiler nosb kosgeb logotobb gumruk ekonomi  isbirligi dmologo
rekabet kurumu resmiGazete tse ihracatcilar mersis istatistik  kgf kobikat